DİYARBAKIR OSB’DE SEÇİM HEYECANI DORUKTA!

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere artık günler kaldı. Seçim gününün yaklaşmasıyla birlikte heyecan tüm şehri sardı.

09 Mayıs 2022 Pazartesi 15:03
DİYARBAKIR OSB’DE SEÇİM HEYECANI DORUKTA!

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere sadece günler kaldı. Müteşebbis Heyeti Yönetimi için belirlenen 3 ayrı liste çalışmalarını sürdürüyor.  Mavi Liste'de şimdiki Başkan Mustafa Fidan. Beyaz Liste'de Ahmet Karavil. Yeşil Liste'de Ali İhsan Özdoğan yer alıyor. Üçü de hemşeri ve aynı zamanda üçü de Diyarbakır’ın sevilen isimlerinden.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Fidan seçimlere “Mavi Liste” adayı olarak katlıyor. OSB’nin yakından tanıdığı isim olan Fidan, özellikle hemen her konuşmasında seçimlerde tek kazananının Diyarbakır olacağına vurgu yapıyor.

Beyaz Liste Başkan adayı ise Ahmet Karavil, “Üreten Türkiye İçin Birlikte Üretelim” sloganıyla seçime hazırlanıyor. Karavil, konuşmalarında özellikle Ortadoğu'nun lojistik merkezi olan Diyarbakır'ın ihracatta istenilen noktaya gelmesi ve yeni pazarlar oluşturulmasının çok önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinin vizyonunu günün koşullarına ve değişen çevresel faktörlere göre katılımcı bir yaklaşımla yeniden belirleyeceklerini dile getiren Yeşil liste adayı Ali İhsan Özdoğan ise dünyadaki baş döndürücü değişime ayak uydurmanın, teknolojiyi yakından takip etmekten geçtiğini, çağın ancak bu şekilde yakalanacağını söylüyor.

ÜRETEN TÜRKİYE İÇİN BİRLİKTE ÜRETELİM

Beyaz listenin Başkan adayı Karavil şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimsediklerini belirten açıklamalarında  şu sözleriyle dikkat çekiyor; “OSB’ de üretimin ve sanayinin sorumluluğu büyük, yükü ağır ve yolu uzundur. Sanayiciler olarak sorumluluğumuzun farkında olmamız gerekiyor. Çünkü sanayi ülkemizin amiral gemisidir. Bundan dolayı bizler, ne kadar gelişir ve büyürsek ekonomimiz her zaman canlı kalacaktır. Sanayicilerimizin geçmişten gelen başarıları ve tecrübelerinin rehberliğinde, üreten, sanayileşen, büyüyen bir Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi için 21 vizyon projemizle yönetime talibiz. Sanayisi olmayan ve gelişmeyen bir ilin diğer illerle yarışması mümkün değildir. Amacımız Diyarbakır'ı sanayi anlamında geliştirmek, yerli ve yabancı yatırımcı sayısını arttırmak, istihdam alanları yaratmak ve en iyi hizmeti iyi bir şekilde sanayicilerimize vermek için çalışacağız”

'SANAYİ ÜLKEMİZİN AMİRAL GEMİSİDİR'

Organize Sanayi Bölgesi'nde değişimi yaşatmaya hazırlandıklarını anlatan Karavil, “Üretimin ve sanayinin sorumluluğu büyük, yükü ağır ve yolu uzundur. Sanayiciler olarak sorumluluğumuzun farkında olmamız gerekiyor. Çünkü sanayi ülkemizin amiral gemisidir. Bundan dolayı bizler, ne kadar gelişir ve büyürsek ekonomimiz her zaman canlı kalacaktır. Sanayicilerimizin geçmişten gelen başarıları ve tecrübelerinin rehberliğinde, üreten, sanayileşen, büyüyen bir Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi için 21 vizyon projemizle yönetime talibiz. Sanayisi olmayan ve gelişmeyen bir ilin diğer illerle yarışması mümkün değildir. Amacımız Diyarbakır'ı sanayi anlamında geliştirmek, yerli ve yabancı yatırımcı sayısını arttırmak, istihdam alanları yaratmak ve en iyi hizmeti iyi bir şekilde siz değerli sanayicilerimize vermek için çalışacağız”

EMANETİN VE SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ

OSB Başkanı Mustafa Fidan ise yeniden adaylığını açıklaması hakkında şunları söylüyor; “Diyarbakır OSB olarak üzerimizdeki emanetin ve sorumluluğun farkındayız. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, açık, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile hareket ettik. Diyarbakır OSB olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri bundan sonra daha da iyi yapacağımızı belirtmek istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde OSB’mizi çok daha iyi yerlere getireceğiz. Bu amaçla Bizler, OSB’yi sahiplenmek için değil, sahiplerine hizmet etmek için buradayız vizyonunu taşıyan ve Diyarbakır’a gönül vermiş sanayiciler olarak, ‘Mavi Liste’ adı altında seçime girmekten büyük mutluluk duyuyoruz”

YATIRIM TALEPLERİMİZ HIZ KESMEDİ

Ülkelerin kalkınmasında sanayileşmenin önemine dikkat çeken Mustafa Fidan, yönetime dair bakış açılarını ise şu sözlerle aktarıyor; “Bildiğiniz üzere ülkelerin kalkınmasında sanayinin önemi büyüktür. Günümüzde artık sanayiden kasıt sadece üretim, verimlilik ve karlılık değil; beklenen ise çevre, eğitim, bölgesel kalkınma, adil bölüşüm, kültür gibi konularda çağın gerektirdiği yenilik ve değişimlere ayak uydurmaktır. 2020-2021 yılında birçok ülke pandemi sebebiyle ekonomik ve sosyal anlamda sarsıldı. Pandeminin getirdiği koşullar nedeniyle ekonomi başta olmak üzere birçok alanda hepimiz için zor bir süreç oldu. Fakat yaşanan ilk şokun ardından başarılı bir toparlanma grafiği çizdik. Pandemiye rağmen Organize Sanayi Bölgemizde yatırım talepleri hız kesmedi, üretimimiz hiç durmadı. Diyarbakır OSB olarak pandemi döneminde son 26 yılın en yüksek enerji tüketimi rakamına ulaştık.”

VE YEŞİL ADAY

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinin vizyonunu günün koşullarına ve değişen çevresel faktörlere göre katılımcı bir yaklaşımla yeniden belirleyeceklerini dile getiren Yeşil liste adayı Ali İhsan Özdoğan, "Dünyadaki baş döndürücü değişime ayak uydurmanın, teknolojiyi yakından takip ederek bunu firmalarımıza entegre etmenin faklı bir bakış açısı gerektirdiğine inanıyoruz. Geleneksel yaklaşımlarla çağı yakalamamız mümkün değil. Bilgi ve öğrenme odaklı, değişime açık ve hızlı adapte olabilen hibrit hareket etme yeteneği yüksek bir organizasyona ihtiyacımız var. İşte bütün bunları yapabilmemiz, ortaya koyacağımız ilham veren bir vizyon ile mümkün olacaktır. Yeşil liste ekibi olarak buna hazırız" diyor.

“ORTAK AKIL PLATFORMU KURACAĞIZ”

Yeşil Liste olarak gerekli ve yeterli eğitim ve deneyime sahip olduklarına inandığını belirten Özdoğan, "Sanayicilerimizin teveccühü ile OSB'mizi çok iyi yöneteceğimizden şüphe duymuyoruz. Ancak bunun tek başına yeterli olmayacağına inanan bir ekibiz. Bizim için çok değerli olan büyüklerimizden öğrenmek, onların deneyimlerini kendi deneyimlerimize eklemek vazgeçilmez bir yönetim politikamız olacaktır. Benzer şekilde pırıl pırıl ve berrak zihinli gençlerimizden de öğrenerek yolumuza devam etmek arzusu içerisindeyim. Buradan hareketle, oluşturacağımız Ortak Akıl Platformu ile OSB'mize hep beraber katkı sunacağız" sözleriyle adaylıklarını ve yönetime dair hedeflerini özetliyor.

Son Güncelleme: 12.05.2022 09:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.