SANAYİYE VERİMLİLİK HAVASI

Geleceğin iklimlendirme ihtiyaçlarını bugünden şekillendiren Systemair, endüstriyel alanlar için geliştirdiği teknolojilerle fark oluşturuyor. Firma, endüstriyel alanlar için enerji verimli ve sürdürülebilir iklimlendirme teknolojileri geliştiriyor.

04 Mart 2022 Cuma 15:58
SANAYİYE VERİMLİLİK HAVASI

Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu, Asya ve Güney Afrika olmak üzere toplam 54 ülkede faaliyet gösteren, 29 fabrikasında toplam 6 bin 500 kişiye istihdam sağlayan Systemair, başta klima santralleri olmak üzere fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleri alanında üretim yapıyor. Türkiye’de Dilovası Makine İhtisas OSB’deki fabrikasında faaliyet gösteren Systemair Türkiye, ürünlerini 25’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Enerji tasarruflu ileri teknolojisiyle sanayi kuruluşları, fabrikalar, üretim tesisleri ve işletmelerde iç hava kalitesini artıracak akılcı çözümler sunan firma, sürdürülebilir üretim için karbon ayak izini azaltacak ekolojik yeniliklere imza atmayı hedefliyor. AR-GE çalışmaları kapsamında kapalı alanda yoğun üretim yapılan endüstriyel tesislerin üretim verimliliğini artırmak ve çalışanlar için sağlıklı çalışma ortamı yaratmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Systemair Türkiye Satış Direktörü Şahin Büyükkaya, hedeflerinin endüstriyel tesislerin LEED sertifikalı yeşil binalara dönüşmesine öncülük etmek olduğunu vurguladı.

 

OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ

Doğal havalandırmanın mümkün olmadığı endüstriyel alanlarda hava kalitesini artırmak, sıcaklığı ideal seviyede tutmak, nem birikimini önlemek, sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak ve enerjiden tasarruf sağlamanın inovatif havalandırma sistemleriyle mümkün olduğunu dile getiren Büyükkaya, “Havalandırma tesisatının tasarımı, zemin seviyesinde çalışan insanların kendilerini rahat hissedeceklerini garanti edebilmeli. Biz Systemair olarak öncelikle mevcut durumun analizini yaparak gerekli olan taze hava miktarını belirliyor ve tesislere sunduğumuz havalandırma sistemlerimizle taze hava girişini sağlayarak iç hava kalitesini artırıyoruz. Bu noktadaki temel amacımız doğru sistem tasarımı ile optimum iç hava kalitesi yaratmak ve üretkenliği artırmak” dedi. Hava kalitesi uygun şartlara gelmiş iş ortamının, çalışanın verimini artırdığına ve aynı zamanda yatırımcıya da dolaylı olarak fayda sağladığına dikkat çeken Büyükkaya, doğru parametrelere ulaşmış iç havanın; çalışana sağlıklı, bedenen ve ruhen daha konforlu ve güvenilir bir çalışma ortamı sunduğunu kaydetti.

 

ISI GERİ KAZANIM TEKNOLOJİSİ

Büyükkaya, sanayide hem ısıtma hem de havalandırma taleplerinde olduğu gibi, çalışma alanlarının da genellikle büyük olduğunu bu yüzden havalandırma tesislerinde ısı geri kazanımı teknolojisinin çok daha önemli hale geleceğini ifade etti. Tesislerinde iklimlendirme ihtiyaçları için Systemair ürünlerini ve kontrol ekipmanını kullanarak kurulumlarını gerçekleştiren endüstriyel firmaların, enerji ve yatırım tasarrufu sağladığını vurgulayan Büyükkaya, “Ürün gamımızda yer alan her iklimlendirme ekipmanı; kalite kontrol testleri yapılmış, akredite laboratuvarlarda performans testleri gerçekleştirilmiş olarak sunuluyor. Bu noktada kompleks yapıdaki endüstriyel alanların gerekli olan tüm iklimlendirme ihtiyaçları için firmaların projelerine dizayn aşamasında dahil olarak tasarım aşamasından tesisin devreye alınmasına kadar her aşamada rol alıyoruz. Anahtar teslim hizmet anlayışımız ve uzman ekibimizle memnuniyet oranı yüksek çalışmalar hayata geçiriyoruz. Üstelik endüstriyel tesisler özelinde uzman ekibimiz, verimliliği artırıcı projeler geliştirerek yatırımcıya devlet teşviki alması için destek ve danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Bu doğrultuda tek bir noktadan entegre hizmet sunuyor ve enerji tasarruflu ısı geri kazanımlı teknolojilerin endüstriyel ekosistemin her katmanına yayılmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER

Üretimde verimliliği üst düzeye çıkarmanın ancak sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmakla mümkün olabileceğinin altını çizen Şahin Büyükkaya, farklı iş kollarına bağlı olarak partikül, egzoz, kaynak dumanı, yağ buharı, gaz ve yanıcı tozlar gibi maddelerin nötralize edilmesinin iç hava kalitesinde belirleyici olduğunu söyledi. Systemair olarak önceliklerinin hem endüstriyel alanların havasını iyileştirmek hem de üretimden kaynaklanan çevresel etkileri azaltmak olduğunu belirten Büyükkaya, “Bunun için ekolojik hassasiyeti yüksek teknolojiler geliştirerek bu alandaki rolümüzü güçlendirmek istiyoruz. İlk aşamada sürdürülebilirliğin temelini oluşturan enerji tasarrufu için karbon ayak izini azaltacak AR-GE çalışmalarına imza atıyoruz. Ek olarak endüstriyel tesislerin LEED sertifikalı yeşil binalara dönüştürülebilmesi için sağlanan enerji tasarrufunun da çevre dostu ve sürdürülebilir hale gelmesi gerekiyor. Uzman ekibimiz, LEED sertifikası değerlendirme sürecinde de endüstriyel işletmelere danışmanlık ve destek sunuyor” bilgisini verdi.

Son Güncelleme: 04.03.2022 16:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.