KENT SANAYİSİNİN GURUR KAYNAĞI

Kocaeli’nin en dinamik ve üretken ilçesi Gebze’nin incisi olan Güzeller OSB, yalnızca Kocaeli’nin değil, Türkiye’nin üretim grafiğine ve kalkınma hanesine artı puanlar yazdırıyor.

26 Şubat 2022 Cumartesi 09:34
KENT SANAYİSİNİN GURUR KAYNAĞI

NİTELİKLİ ÜRETİM

Türkiye’nin OSB’lerinde istihdam edilen yaklaşık 2 milyon 290 bin kişinin 13 bin 416’sı Gebze Güzeller OSB tarafından sağlanıyor. Tek başına istihdamın yüzde 8’ini temsil eden Gebze Güzeller OSB,  70 parseliyle endüstri camiasına hizmet ediyor. Nitelikli KOBİ’leri bünyesinde barındıran bölge, 157 işletmenin ürettiği ve dünya pazarlarına ulaştırdığı ürünleriyle, ihracatta da büyük bir başarıya imza atıyor. OSB’de metal, otomotiv, makine, tekstil, lojistik, gıda, plastik, savunma sanayi, sağlık, kozmetik ve daha nice sektörlerde faaliyet gösteren 160’a yakın faal fabrika üretim gerçekleştiriyor. Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan, bölgelerinin, planlı yatırımlarıyla sanayinin gelişip serpildiği üs olarak kabul edildiğini söyledi. Sanayicisine sunduğu geniş imkânlarla yatırımlarına hız kazandıran Gebze Güzeller OSB’nin, bölge sanayicisinin donanım ve altyapı ihtiyaçlarına parmak bastığını dile getiren Ceylan, “Modern sanayinin yaşayan merkezi, yüzde 100 tamamlanmış altyapısıyla bölgesindeki tüm parsellere enerjisini kesintisiz veriyor” dedi.

   

ARA ELEMAN GURURU

Başkan Ceylan, günde 2 bin metreküp arıtma kapasitesine sahip atık su arıtma tesisiyle sanayiciye yeşil ve temiz alanlarda üretim yapma ayrıcalığı sunduklarını kaydetti. Kamu-üniversite-sanayi iş birliğine sundukları katkıyı sanayicilerin azmi, tesislerin üretkenliği, akademisyenlerin yetkinliği ve iş insanlarının başarısı ile sağladıklarını anlatan Ceylan, “Bu doğrultuda 40 sınıfı, 5 laboratuvarı ve 5 de atölyesi olan 23 bin metrekare kapalı alan içinde ve 5 farklı branşta 2019-2020 eğitim yılında hizmete açtığımız Özel Adem Ceylan Final Teknik Okulları ile istihdama ara eleman yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bölge olarak, kentin en hareketli lojistik noktasına ev sahipliği yapmamız, bizleri içerisinde bulunduğumuz zengin ulaşım akslarıyla birlikte değerlendirildiğinde önemli bir tercih sebebi haline getirdi” şeklinde konuştu.

   

AR-GE’YE ÖZEL ÖNEM

Gebze Güzeller OSB içerisinde 4 adet AR-GE, 2 adet tasarım merkezi bulunduğu bilgisini veren Ceylan, AR-GE ve inovasyon olmadan refah ve zenginliğe giden yol olamayacağını ifade etti.  Ceylan, AR-GE ve inovasyonun aynı zamanda rekabetçiliğin de en temel bileşeni olduğunu belirterek, “Gebze Güzeller OSB son 10 yıl içinde büyük mesafeler kat etti. İhracatımız, büyüme hızımız, bazı önemli reformlar,  istikrar politikalarımız, enerji politikalarımız ve entegre yönetim politikalarımız önemli başarılardır. OSB’mizde AR-GE ve inovasyon kapasitesini arttırmak için kısa, orta ve uzun vadede yapılması gereken önemli işler var. Ortak akıl toplantılarında ortaya konulan görüşler ve araştırmalar OSB’miz için yol gösterici niteliktedir. İnovasyon modeli, örgütlenme biçimi ve proje yönetim yaklaşımı geliştirmek, stratejik dönüşümleri gerçekleştirebilmek için amacı, tarafları, hedefi belirlenmiş somut projeler ön görmek, AR-GE ve inovasyon stratejilerinde küresel eğilimler ve gelecek trendleri ve yüksek teknoloji alanları hedef almak, gelecek için bilim, sanat ve eğitime yatırım yapılması politikalarımız arasındadır. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de kurumsal yapısı ile Gebze Güzeller OSB teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, ilgili mevzuatlar çerçevesinde öncü ve örnek projelere imza atmaya devam edecektir” diye konuştu.

   

İSTİŞARE KÜLTÜRÜ

OSB’nin gelecek vizyonuyla ilgili bilgi veren Adem Ceylan, inşaata başlamak isteyen üyelerine yapı ruhsatı, üretime geçecek üyelerine ise yapı kullanma izin belgelerini veren Güzeller OSB Bölge Müdürlüğünün, bölgeyi yatırım üssüne dönüştürecek hamleler yaptığına dikkat çekti. Ceylan, “Her birini Güzeller ailesinin bir bireyi olarak nitelendirdiği katılımcılarıyla büyüyen OSB’miz, istişare kültürüne dayanan yönetim biçimini başarıyla uyguluyor. Hem sanayimize yön veren Kocaeli’yi hem de bünyesinde yer aldığımız için kendimizi şanslı olarak addettiğimiz Gebze Güzeller OSB’yi kıtaların ötesine taşımak için çaba göstermeye devam ediyoruz. Yönetim Kurulumuzla birlikte, ülkemizin uluslararası alanda gelişimine önemli katkı sağlayacak çok güçlü projeleri kağıt üzerinde bırakmayacak, sanayi sahasına entegre edeceğiz. Desteklerini bir an olsun esirgemeyen sanayicimizle daha fazla iş birliğine giden bu yolda, üretim için kalbi çarpan her üyemizi sevgiyle selamlıyoruz” dedi.
   

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.