KİMPUR HALKA ARZ EDİLİYOR

KİMPUR AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mizrahi, "Sağlıklı ve sağlam bir bilançosu olan, sürdürülebilir şekilde karlı büyüme performansına sahip, 38 yıllık yüzde 100 yerli sermayeli güçlü bir kimya sanayi şirketi olarak geldiğimiz bu aşamadan gurur duyuyoruz" dedi.

20 Aralık 2021 Pazartesi 13:24
KİMPUR HALKA ARZ EDİLİYOR

Kimya sanayi şirketi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR) halka arz için yaptığı başvuru 16 Aralık'ta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

KİMPUR'un halk arzına ilişkin detaylar, KİMPUR AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Leon Mizrahi tarafından düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

KİMPUR hisseleri için talep toplama tarihleri 23-24 Aralık olarak belirlenirken, pay fiyatı ise 22,50-24,00 TL aralığında belirlendi. Hisselerinin yüzde 27,91'i halka arz edilecek olan KİMPUR, fazla talep gelmesi durumunda halka arz edilecek toplam payların yüzde 15'i kadar daha ek satış yapabilecek.

Halka arz edilecek payların yüzde 75'i ortak satış yöntemiyle, yüzde 25'i ise sermaye artışı olarak gerçekleştirilecek KİMPUR hisseleri için talep toplama işlemleri 23-24 Aralık'ta yapılacak. KİMPUR’un çıkarılmış sermayesinin 110 milyon TL'den 118 milyon 250 bin TL'ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 8 milyon 250 bin TL nominal değerli paylar ve mevcut ortakların sahip olduğu 24 milyon 750 bin TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 33 milyon TL nominal değerli pay halka arz edilecek.

Talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması halinde KİMPUR'un mevcut ortaklarının sahip olduğu ve şirketin halka arz edilecek toplam paylarının yüzde 15'ine karşılık gelen toplamda 4 milyon 950 bin TL nominal değerli pay "ek satış" kapsamında halka arz edilecek paylara ilave edilebilecek.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderliğinde ve TSKB iştiraki Yatırım Finansman Menkul Değerler eş liderliğinde 18 aracı kurumdan oluşan bir konsorsiyum, talep toplama yoluyla yapılacak satışa aracılık edecek. Oransal satış yöntemi ile gerçekleştirilecek halka arzda; tahsisat oranları bireysel yatırımcılar için yüzde 60, kurumsal yatırımcılar için yüzde 40 olarak belirlendi. Yapılacak ortak satıştan sağlanacak kaynağın yüzde 30'u, paylar işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 30 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri için kullanılabilecek.

KİMPUR, vermiş olduğu taahhüt çerçevesinde her yıl dağıtılabilir karın yüzde 50'sini yatırımcılarına dağıtacak.

HALKA AÇILIYOR

Toplantıda konuşan KİMPUR AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Leon Mizrahi, "Sağlıklı ve sağlam bir bilançosu olan, sürdürülebilir şekilde karlı büyüme performansına sahip, 38 yıllık yüzde 100 yerli sermayeli güçlü bir kimya sanayi şirketi olarak geldiğimiz bu aşamadan gurur duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Mizrahi, 1.000'den fazla müşterilerine 600 ayrı sistem ürün kodu ile hizmet verdiklerini aktararak, "Üretimimizin yüzde 30'unu 45'ten fazla ülkeye ihraç ederek ülkemizin cari dengesine pozitif katkıda bulunuyor, ISO 500’de 314. sırada yer alan ve sektöründe önde gelen kimya sanayi şirketlerinden biri olarak güçlü biçimde yolumuza devam ediyoruz. Kurumsal ve finansal yapımızı daha da güçlendirerek global marka olma yolunda yatırımlarımızı daha da büyütmek üzere halka açılıyoruz. Global pazarlarda da marka bilinirliğimizi artırmak ve hızlı büyümeyi hedefliyoruz. Halka açık ve sermaye yapısı güçlü bir şirket olarak bunu başaracağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.