BULUŞLARA ARAYÜZ ŞEMSİYESİ

TTO’su vasıtasıyla yeni bilgi ve teknolojileri ortaya çıkaran ve üniversite kaynaklı buluşları koruma altına alan kentin inovasyon kalesi Düzce Teknopark, projeleri emekleme evresinden koşma evresine kadar büyütüp, onların ticarileşmesi için önemli bir arayüz görevi görüyor.

09 Nisan 2022 Cumartesi 13:32
BULUŞLARA ARAYÜZ ŞEMSİYESİ

PROJELERİ BÜYÜTEN YAPI

AR-GE, inovasyon ve girişimcilik alanlarında önemli faaliyetlerin yürütüldüğü Düzce Teknopark, üniversite-sanayi iş birliği faaliyetleri ile bölgeye sağladığı katkıların niteliğini artırıyor. Akademisyenlerin, öğrencilerin ve bölgedeki girişimci adaylarının AR-GE ve girişimcilik faaliyetlerinin teşvik edilmesine özen gösteren Düzce Teknopark, bölgedeki sanayi paydaşlarının proje ve AR-GE faaliyetlerinin hazırlanmasından çalışmaların proje olarak hayata geçirilmesine kadar birçok aşamada üniversite ve sektör birlikteliği ile önemli destek gücü oluşturuyor. Yürütülen faaliyetler ve verilen hizmetler kapsamında teknoloji transferini Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla sağlayan yapı, yeni bilgi ve teknolojileri ortaya çıkarma hususunda TTO’sundan büyük destek alıyor.

   

YENİ BİLGİLERİN DOĞUM YERİ

Teknoloji transferine büyük önem veren Düzce Teknopark bünyesinde; 2016-2017; 2018-2019 yıllarında iki kez TÜBİTAK 1601 desteği alınarak alt yapısı oluşturulan ve halen faaliyetlerine devam eden Düzce TTO yer alıyor. Üniversite-sanayi iş birliğine dayalı çalışmalarıyla yeni bilgi ve teknolojilerin ortaya çıkarılmasını kamçılayan Düzce TTO, üniversite kaynaklı buluşların koruma altına alınarak kullanıma sunulması, özellikle yurt dışı kaynaklı hibe fonlarından daha fazla yararlanmasına yönelik projelerin oluşturulması ve girişimciliğin teşviki konularında da ekosisteme önemli destekler sunuyor.

   

DEĞER ÜRETEN BİRİM

Düzce TTO, “bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde iş birlikleri kuran; Düzce ili ve bölgesinin sürdürülebilir kalkınmasına öncülük eden; yenilikçi, girişimci, evrensel bilgi ve değer üreterek, mühendislik, çevre ve sağlık teknolojileri başta olmak üzere birçok farklı alanda değer üreten bir arayüz olma” vizyonu ile hareket ediyor. TTO, üniversite, teknopark, sanayici ve girişimcilere yönelik eğitim, tanıtım ve farkındalık, ulusal ve uluslararası destek programlarına yönelik üniversite sanayi işbirliği (proje geliştirme ve yönetimi), fikri ve sınai hakların yönetimi ve lisanslama ile girişimcilik ve ticarileştirme hizmetleri veriyor ve bu kapsamda faaliyetlerini güçlendirerek sürdürüyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.